Нотаріус. Зміна засновників ТОВ.
Посвідчити договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі фірми та інші договори. Відчуження частки учасника юридичної особи.
Згідно зі ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що у разі зміни складу засновників (учасників) юридичної особи, крім інших документів, необхідно подати нотаріально посвідчену копію заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників або нотаріально оформлений документ про передачу прав учасника іншій особі. Виходячи з вищевикладеного, існує два способи виходу фізичної особи з числа засновників:
– шляхом оформлення заяви про вихід з засновницького складу;
– шляхом оформлення договору про передачу своєї частки іншій особі.
На наш погляд, перший спосіб є неприйнятним, оскільки безкоштовна передача своїх прав іншим учасникам – є даруванням і повинна оформлятися двостороннім договором. Більш того, засвідчуючи заяву про вихід, нотаріус не вимагає ніяких інших документів, а отже лише завіряє підпис фізичної особи на документі. А як же бути зі згодою інших засновників?! Оперуючи вищевикладеним та з метою уникнення непорозуміння, так як напрактиці нерідко виникають суперечки з цього приводу, ми вважаємо – другий спосіб передачі своєї частки в статутному капіталі єдиним можливим. Нижче наведено перелік документів, необхідних для посвідчення договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ:
1. Паспорт (-а) сторін;
2.Довідка (-и) про присвоєння ідентифікаційного номера сторін (-і);
3.Довідка підприємства про номінальну вартість частки (у довільній формі);
4.Довідка підприємства про те, що статутний капітал повністю сформований;
5.Установчі документи юридичної особи, в якому відчужується частка:
– статут;
– свідоцтво про державну реєстрацію;
– витяг з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (станом на дату угоди);
– довідка форми 4-ОПП;
– довідка ЄДРПОУ;
– свідоцтво платника податків;
– протокол загальних зборів про призначення директора.
6. Протокол загальних зборів про рішення продати частку учасника;
7. Відмова від переважного права купівлі інших засновників (нотаріально завірена);
8. При необхідності згода чоловіка (/дружини) на купівлю/продаж частки (якщо мова йде про спільне майно подружжя), плюс свідоцтво про шлюб.