СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ

Купівля/продаж(квартири) по дорученню

Об’єкт нерухомості обраний, всі умови узгоджені, призначена дата угоди, але з якихось причин покупець або продавець не можуть бути присутніми на угоді, тоді виходом із ситуації буде довіреність. Згідно зі статтею 245 Цивільного кодексу України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону буде здійснена операція, тобто довіреність на покупку/продаж нерухомості повинна бути обов’язково нотаріальною.

Якщо Ви купуєте нерухомість за дорученням, на що варто звернути увагу?

По-перше, це повноваження довіреної особи по довіреності, вони повинні бути перераховані в повному обсязі.

Наприклад, якщо продавець не в шлюбі, то в довіреності повинно бути вказано право довіреної особи подавати заяви про сімейний стан (якщо ж у шлюбі, то тоді необхідно нотаріальне згода дружини довірителя).

По-друге, дійсність і терміни довіреності, дійсність довіреності перевіряє нотаріус перед укладанням договору. Потрібно звернути увагу на той факт, що довіреність автоматично втрачає чинність у разі смерті довірителя. І крім як заяви довіреної особи про те, що довіритель живий, перевірити це не можна, тому бажано, щоб між датою видачі довіреності і датою укладення договору минуло не дуже багато часу, зв’язатися з довірителем в день підписання договору і переконатися в його доброму здоров’ї буде не зайвим.

Якщо Ви хотіли б продати нерухомість за дорученням, то також в цій довіреності ви можете уповноважити довірену особу зібрати необхідні документи на угоду (наприклад, оцінку, довідку форми-3, інформаційна довідку з БТІ, новий техпаспорт та інші документи).

Зверніть увагу, що з 1 вересня 2013 набула чинності Постанова НБУ

№ 210 «Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків» від 06.06.2013 р. і якщо сума договору перевищує 150 000 грн., то повинен бути проведений безготівковий розрахунок, тому доцільно буде також уповноважити довірену особу представляти ваші інтереси в банку.

 

Prodazha_kvartiry_
Автор: Черноволова Елена