СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ

Оплата військового збору під час нотаріального оформлення купівлі-продажу

Платниками військового збору  є  резиденти та нерезиденти.

Об’єктом оподаткування є доходи  для резидента –   загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; . доходи з джерелом  походження в Україні;  іноземні доходи – доходи, отримані з джерел за межами України; – для  нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерелом його походження в Україні;  доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування.

Отже оподаткуванню підлягають :

–          Проценти, дивіденди, роялті;

–          Доходи від оренди;

–          Доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, копративних прав ;

–          Спадщина, дарування;

–          інше…

Ставка військового збору становить 1,5 %. Відповідно ст.. 29 доповнено пунктом, що передбачає  до доходів загального фонду Державного бюджету України належить: військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Виходячи з вищевикладеного оподатковується військовим збором загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід резидента/нерезидента, до якого включається частина доходу від операцій з нерухомим майном , розмір якої визначається ст.. 172 Податкового кодексу України.

Отже стаття 172.1 Податкового кодексу України  визначає порядок оподаткування операцій від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року нерухомості , за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, – не ПІДЛЯГАЄ ОПОДАТКУВАННЮ. Разом із тим дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного об’єкту  нерухомості,  або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 , підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Для нерезидентів ставка податку становить 15(20) % .

Висновок , не підлягає  оплаті військовий збір за дохід , отриманий резидентом/ нерезидентом  від продажу об’єктів нерухомості у порядку передбачено мст 172.1 Податкового кодексу України .

Отже, йдемо далі – коли оплачується військовий збір?  Стаття 173 Податкового кодексу України передбачає  посвідчення  операцій з  продажу (обміну) об’єктів нерухомості  за наявності відповідного документу про сплату податків до бюджету .

Висновок , своєчасним вважається оплата військового збору безпосередньо перед нотаріальним посвідченням договорів купівлі – продажу майна.

Під час написання використано матеріали Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.
Автор: Черноволова Елена