СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ

Чи може нотаріус надавати Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно (ДРРПНМ)? Чи Інформаційну довідку?

Щоб відповісти на це питання  розглянемо ст. 28 Закону України  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Перш за все  дана стаття  надає роз’яснення, що інформація з реєстру надається у формі витягу, виписки або інформаційної довідки. Зазначена стаття звучить так: «Інформація  з  Державного  реєстру   прав   про   державну реєстрацію   прав  та  їх  обтяжень  надається  органом  державної  реєстрації  прав, нотаріусом у формі витягу, інформаційної довідки та  виписки.» Отже нотаріусом, а через кому державним реєстратором, але наступний абзац цієї  ж статті висвітлює інформацію наступним чином :«Надання інформації з Державного реєстру прав здійснюється нотаріусом у формі витягу», отже лише у формі витягу!

Що ж потрібно подати нотаріусу для отримання такого витягу?

Перш за все з’ясуємо які ж саме витяги існують:

  1. Витяг з Державного реєстру прав щодо об’єкта нерухомого майна ( відомості про нерухоме майно, про право власності, про суб’єкта, про інші речові права, про обтяження цих прав)
  2. Витяг з державного реєстру прав про іпотеки та зареєстровані обтяження ( інформація про нерухоме майно та іпотеку, обтяження, крім відомостей про підставу внесення)

З технічної точки зору – Витяг з Державного реєстру прав власнику об’єкта нерухомого майна; Витяг з Державного реєстру прав про державну реєстрацію іпотеки; Витяг з Державного реєстру прав про державну реєстрацію обтяження;  Витяг особі , яка має речове право на чужє майно… Пошук здійснюється за адресою нерухомого майна або за параметрами суб’єкта.

  Хто має отримати зазначені вище витяги:

1)власник нерухомого майна або уповноважена особа (тобто особа, що діє по довіреності);

2) особа, яка має речове право;

3)спадкоємець або уповноважена особа по дорученню;

4) власник/співвласник нерухомості;

5)будь-яка  фізична або юридична особа у разі отримання Витягу з ДРП про державну реєстрацію іпотеки, обтяження.

З цього робимо висновок, що для отримання витягу з ДРРПНМ необхідно подати  Державному реєстраторові-нотаріусу наступні документи:

–          паспорт, ідентифікаційний код;

–          правовстановлюючі документи;

–          доручення за необхідністю;

–          договір ( правочин), що підтверджує наявність речових прав у суб’єкта цих прав.

–          свідоцтво про смерть та документи, що підтверджують родинні зв’язки зі спадкодавцем;

–          іпотечні договори ,тощо.

Також  хотілося б звернути увагу на те, що у разі якщо розділ на об’єкт нерухомого майна не відкрито в ДРРПНМ, або до спеціального розділу ДРРПНМ не перенесено інформацію про обтяження, то у Витязі не відобразиться жодної інформації за результатами пошуку, і реєстратор має роздрукувати Витяг про відсутність інформації в реєстрі.

! Увага при оформленні витягу власнику нерухомого майна – витяг формується лише стосовно одного об’єкту нерухомості, неможна роздрукувати витяг стосовно всіх об’єктів нерухомості одразу, тобто за кожен витяг оплата здійснюється окремо щодо кожного майна.

витяг-картинка