Платниками військового збору є резиденти та нерезиденти.
Об’єктом оподаткування є доходи для резидента – загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; . доходи з джерелом походження в Україні; іноземні доходи – доходи, отримані з джерел за межами України; – для нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерелом його походження в Україні; доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування.
Отже оподаткуванню підлягають :
– Проценти, дивіденди, роялті;
– Доходи від оренди;
– Доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, копративних прав ;
– Спадщина, дарування;
– інше…
Ставка військового збору становить 1,5 %. Відповідно ст.. 29 доповнено пунктом, що передбачає до доходів загального фонду Державного бюджету України належить: військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 16–1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.
Виходячи з вищевикладеного оподатковується військовим збором загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід резидента/нерезидента, до якого включається частина доходу від операцій з нерухомим майном , розмір якої визначається ст.. 172 Податкового кодексу України.
Отже стаття 172.1 Податкового кодексу України визначає порядок оподаткування операцій від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року нерухомості , за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, – не ПІДЛЯГАЄ ОПОДАТКУВАННЮ. Разом із тим дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного об’єкту нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 , підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Для нерезидентів ставка податку становить 15(20) % .
Висновок , не підлягає оплаті військовий збір за дохід , отриманий резидентом/ нерезидентом від продажу об’єктів нерухомості у порядку передбачено мст 172.1 Податкового кодексу України .
Отже, йдемо далі – коли оплачується військовий збір? Стаття 173 Податкового кодексу України передбачає посвідчення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості за наявності відповідного документу про сплату податків до бюджету .
Висновок , своєчасним вважається оплата військового збору безпосередньо перед нотаріальним посвідченням договорів купівлі – продажу майна.
Під час написання використано матеріали Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.
Автор: Черноволова Елена