Приватний нотаріус Адамська Маріанна Миколаївна

Питання та відповіді

ПИТАННЯ та ВІДПОВІДІ

Що вигідніше дарування або купівля-продаж?

В даному випадку все залежить від ступені споріднення – якщо мова йде про першу ступінь (тобто діти, батьки, подружжя), то безсумнівно вигідніше подарувати, так як з обов’язкових витрат виникає тільки держмито. Якщо ж мова піде про другу ступінь споріднення, або взагалі про сторонніх осіб – то в певних випадках вигідніша купівля-продаж, бо з обов’язкових витрат виникає держмито і пенсійний внесок, що сумарно складає 2% від оцінки. А ось при даруванні особі, яка не є родичем першого ступеня, у останнього виникає 5% податок.

Якщо укладається попередній договір, чи потрібно платити держмито вдруге при укладенні основного?

При оформленні попереднього договору купівлі-продажу нерухомості передається аванс або завдаток у рахунок оплати повної суми від суми основного договору. На цьому етапі все зрозуміло, при укладенні основного договору купівлі-продажу платиться вся сума, закріплена в попередньому договорі купівлі квартири, за винятком суми раніше сплаченого за попереднім договором авансу. Платити держмито двічі не знадобиться і при укладенні основного договору купівлі-продажу, сплачене раніше при укладанні попереднього договору, держмито буде враховано.

Регулювання майнових відносин шлюбним контрактом.

Шлюбний контракт може бути укладений як особами, що подають заяву про реєстрацію шлюбу, так і такими, що вже знаходяться в шлюбі. У першому випадку він вступає в дію з моменту реєстрації шлюбу, а у другому – з моменту нотаріального посвідчення. Але те майно, статус якого вже був закріплений до укладення шлюбного договору так і залишається в цьому ж статусі.  Шлюбний договір не може змінити правовий режим майна вже придбаного до його укладення, бо в такому випадку мова йде про перехід права власності, а не про зміну правового режиму

Який документ може бути нотаріально перекладений?

Насамперед нотаріус повинен переконатися в легітимності наданого документа. Якщо він виданий закордоном, то обов’язково повинен бути апостильований або легалізований. Документи повинні бути з’єднані способом, який виключає їх роз’єднання без порушення цілісності, пронумеровані і скріплені підписом і печаткою відповідної посадової особи, яка видала документ.

Виїзд дітей в Крим і зону АТО – чи необхідно згоду на виїзд з одним з батьків?

Що стосується виїзду дітей в АР Крим, то рекомендую в обов’язковому порядку вказувати пункт призначення – «Крим у складі України, і Російську Федерацію» щоб запобігти  від проблем з виїздом на зазначену територію. Що стосується зони проведення антитерористичної операції (Луганськ, Донецьк зокрема) – в заяві вказується в’їзд на територію (район проведення антитерористичної операції), виїзд з неї, а також поїздки по території України.

12