Апостіль – міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред’явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації, засвідчує справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичність відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ.
Витяг з ЄДР – документ, що сформований програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру за відповідним критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру про юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, які є актуальними на дату формування витягу або на дату, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єктів цих прав.
Довіреність – письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Договір – є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
Нотаріус – це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Нотаріальна таємниця – сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов’язки тощо.
Оцінка майна, майнових прав – це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами.
Правила професійної етики нотаріуса – загальні стандарти професійної етики нотаріуса, морально-етичні принципи нотаріуса при здійсненні нотаріальної діяльності та професійно-етичні правила поведінки у відносинах з колегами, Нотаріальною палатою України, державними органами, установами, організаціями, фізичними та юридичними особами
Нижче хотілося б навести перелік некоректних висловів, які часто використовуються:
згоду на виїзд дитини, дозвіл на вивезення дитини, доручення на вивезення дитини, згода на вивезення дитини за кордон, папір на виїзд і т.д. – правильно нотаріальна дія називається посвідчення підпису батьків на заяві про виїзд дитини за кордон у супроводі … Заява підписується як обома батьками, так і кожен з батьків може підписати окрему заяву.
банківська картка, картка з підписом директора і т.д. – правильно нотаріальна дія називається засвідчення підпису на картці із зразками підписів і відбитка печатки.
необхідно нотаріально засвідчити підписи на договорі – правильно нотаріальна дія називається посвідчення договорів .
посвідчити Статут – правильно нотаріальна дія називається засвідчити копію Статуту або інша нотаріальна дія- засвідчити справжність підпису на Статуті.
купити/продати автомобіль по генеральній довіреності-правильно нотаріальна дія називається посвідчити довіренність на розпорядження транспортним засобом і не варто забувати, що за довіренністю право власності не переходить.