СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ

Довіреність на представництво інтересів в суді

 

суд33-300x214

Справедливість, нажаль, панує не завжди і не скрізь, і часто не обійтися без втручання правосуддя, для того, щоб наші законні права та інтереси не були порушені. Стаття 55 Конституції України проголошує: права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Але ось захистити ці самі права і свободи людині не завжди легко через брак часу або можливості, або  відсутності досвіду і тоді в нагоді стане довіреність на представництво інтересів в суді, завірена нотаріально на того, хто зможе захищати Ваші інтереси в суді. Якщо Ви можете дозволити собі скористатися послугами професіоналів – то це значно полегшить Вам життя, збереже Ваші нерви і заощадить час – достатньо лише завірити довіреність на ведення справ в суді у нотаріуса.

Недотримання вимог щодо нотаріального посвідчення такої довіреності тягне за собою визнання її недійсною, і виникнуть проблеми з можливістю залучення представника до судового засідання. Нотаріальна довіреність в суд може бути максимально повною, так звана генеральна довіреність на представництво у суді. В тексті такої довіреності зазначаються повноваження довіреної особи максимально повно:

– вести справи в судах усіх інстанцій при розгляді цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних справ з усіма правами, наданими законом для сторони у справі (для позивача, відповідача, третьої особи, заявника),

– вести справи в органах попереднього слідства, а також у всіх державних, комерційних, громадських установах, підприємствах, організаціях з питань витребування доказів.

Або ж нотаріальна довіреність в суд може бути більш конкретною з чітким зазначенням суду певної інстанції та сторони, якою виступаєте Ви в особі довіреної особи.

У тексті судової довіреності  рекомендується вказувати повноваження представника на підписання та подачу позову, інших клопотань чи скарг, відмова від позовних вимог і укладення мирової угоди, та інші відповідальні повноваження, чим ширше, тим краще. Крім того не слід забувати, що відмова від позовних вимог потягне за собою неможливість повторного звернення з аналогічними вимогами до того ж відповідача. Тобто наділяючи представника повноваженнями, слід бути впевненим у його кваліфікації, професіоналізмі і звичайно ж довіряти такій особі.

Для того, що б завірити судову довіреність у нотаріуса знадобитися Ваш паспорт та податковий  номер, дані довіреної особи зазначаються зі слів довірителя (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації).

Вартість такої довіреності на представництво інтересів в суді становить 200 гривень.
Автор: Черноволова Елена